DayZ

Kategori: Oyun Yorumlar: Yorum yapılmamış.

DayZ, 2009 yılında ARMA 2 adlı oyunun modu olarak ortaya çıkmıştır. Kısa süre içinde gerçekçi atmosferi sayesinde oyun dünyasında pek çok ilke imza atarak, mod dünyasının en popüler isimleri arasına girmiştir. Tek başına ayrı bir oyun olan DayZ’nin atası ARMA 2: DayZ mod, bugünlerde bile Steam’de en çok satan oyunlar arasında bulunuyor. Öyle ki yılbaşın indirimlerine bile tahtını kimseye kolay kolay bırakmayacağını görmüştük (Son olarak satış rakamları 3 hafta içinde 875.000 kopya civarındaydı).

Oyunun kökenleriyle ilgili bu önbilgiden sonra size bu acımasız dünya hakkında, önce temel bilgiler ve ardından masumların koruyucusu ya da oyuncuların korkulu rüyası olmanıza yarayabilecek tüyolar vereceğim.

Hatalara tahammül gösteremeyen kusursuz bir oyun oynamak istiyorsanız, bu oyun şu an size göre değil! Gün gelecek oyun tamamen çıkacak. İşte o zaman çok güzel olacak. İradesi ve sabrı kuvvetli biriyseniz DayZ size göre; Ancak bu özelliklere sahip değilim diyorsanız, bu oyun şu an sizin için uygun değil.

Öncelikle ayarlardan bahsetmek istiyorum. Sisteminiz çok mükemmel değilse, oyunda kaplamalar tam anlamıyla henüz oturtulmadığı için sıkıntı yaşayacaksınız. Yukarıda da görüldüğü şekilde kullanırsanız gözle görülür bir FPS artışı yakalayacaksınız.

Şimdi de oyun içinde kullanacağımız karakterimizi yaratıyoruz. Pek fazla seçeneğimiz olmasa da Alpha dönemindeki bir oyun için oldukça tatmin edici yeterlilikte seçeneğe sahibiz.

En Düşük (minimum) Gereksinimler:

İşletim Sistemi: Win Vista 32 ya da daha üst bir versiyon
İşlemci: Core 2 Duo E6600 2.4GHz ya da Athlon 64 X2 Dual Core 5800+
RAM: 2 GB
Gerekli boş disk alanı: 10 GB
Ekran kartı: GeForce 8800 GTS ya da Radeon HD 3850(+512MB)
DirectX: DX 9

Önerilen (maximum) Gereksinimler:

İşletim Sistemi: Win 7 64 ya da daha üst bir versiyon
İşlemci: Core i3-530 2.9GHz ya da Athlon II X3 425
Bellek: 4 GB
Gerekli boş disk alanı: 14 GB
Ekran kartı: GeForce GTX 260 ya da Radeon HD 4870(+1024MB)
DirectX: DX 10

Karakterimizi yarattık oyuna girdik. Şu an için %90 ihtimalle sahil kenarında iki küçücük kasabanın ortasında, susuz ancak karnı az biraz tok masum ve savunmasız bir insan olarak başlayacaksınız. İlerleyen zamanlarda bir patch vasıtasıyla oyuna başlangıç noktaları tüm haritaya dağıtılacak.

Direk maceraya atılayım, silahım olsun derseniz buradaki haritadan, Military Base (Askeri üs)’lere giderek silah, kamuflaj ekipmanı ve kask, zırh gibi ileri seviye eşyaları temin edebilirsiniz. Ancak orada tek olmama ihtimaliniz çok fazla olacaktır. Büyük şehirlerde veya diğer oyuncuların bol olduğu yerlerde nasıl hareket etmeniz gerektiğini daha sonra ayrıntılı olarak anlatacağım.

Silah istemem, barışçıl şekilde gezinirim, zombi avlarım diyorsanız, kafanızdan veya vücudunuzdan kurşun hiç eksik olmayacak demektir. DayZ, barış içinde oynayacağınız bir oyun değil. Her zaman tetikte olmanız ve kimseye güvenmemeniz gereken bir oyun.

Kaynak : Dayz

Etiketler:  

İlk Yorumu siz yapın!

Önceki metin

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> Bu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: