Call of Duty: Modern Warfare

Kategori: Oyun Yorumlar: Yorum yapılmamış.

Modern Warfare senaryo modu

Call of Duty: Modern Warfare’ın senaryosu çok yaratıcı olmasa da enfes bir sunumla oyunculara aktarılıyor. Oyunda Amerikan CIA ve İngiliz SAS birlikleri bir araya geliyor, kurgusal Urzikstan ülkesinin işgal karşıtı isyan güçleriyle el ele veriyor ve Rusya’nın bu ülkeyi işgaline karşı savaşıyor. Bu kısa özetten anlaşılacağı üzere günümüz siyasi dinamiklerine göndermeler içeren hikaye modu ortalama altı saat civarı sürüyor. Oyunun Special Ops bölümünde ise eşli oyun odaklı görevler yer alıyor ve bu görevler ana senaryoyu takip eden operasyonlar içeriyor.

Modern Warfare multiplayer modları

Modern Warfare’da birçok farklı multiplayer modu yer alıyor. Team Deathmatch’te oyuncular iki takım halinde birbirlerini avlıyorlar. Domination’da iki takım haritadaki üç noktayı ele geçirmeye, elde tutmaya ve puan kazanmaya çalışıyor. Cyber Attack’te iki takım haritanın ortasındaki EMP’yi alıp rakibin veri merkezine kurmaya ve belli bir süre boyunca bunu korumaya çalışıyor. Headquarters’ta iki takım haritada rastgele beliren hedefleri ele geçirmeye ve süre bitene kadar elde tutup puan kazanmaya çalışıyor. Search and Destroy’da bir takım haritadaki iki noktadan birine bomba kurmaya, diğer takım bunu engellemeye çalışıyor. Kill Confirmed’de iki takım birbirini öldürmeye çalışıyor ancak skor yapmak için ölen rakibin künyesini yerden almak gerekiyor. Hardpoint’te ise iki takım maç boyunca haritanın farklı yerlerinde beliren noktaları ele geçirmeye, elde tutmaya ve puan kazanmaya çalışıyor.

Modern Warfare’ın en dikkat çeken multiplayer modu Ground War. Duyurulduğu andan itibaren heyecan uyandıran bu mod, Battlefield’ın temelini oluşturan Conquest’e bir cevap niteliğinde. 32 kişilik iki takımın karşı karşıya geldiği maçlarda bayrakları ele geçirip elde tutmak, bu sırada rakipleri avlamak ve skor sınırına ulaşan ilk takım olmak zaferi getiriyor. Oyuncu sayısının fazla, haritaların büyük olması nedeniyle işin içine tank ve benzeri araçlar da dahil oluyor. Maçların süresi ise Conquest ile kıyaslandığında oldukça kısa. Oyunun bir diğer eğlenceli modu ise Gunfight. İkişer kişilik takımların karşılaştığı bu modda her raunda rastgele silahlarla başlıyor ve oldukça küçük boyuttaki haritalarda rakibi alt etmeye çalışıyoruz.

Modern Warfare sistem gereksinimleri

Bugüne kadar optimizasyon ve performans konusunda kolay kolay sorun çıkarmayan Call of Duty, yeni Modern Warfare’da da bu çizgisini koruyor. Hem yüksek sistem bileşenleri istemeyen, hem de sistemi pek yormayan oyun enfes bir akıcılıkta oynanıyor. İşte oyunu almayı düşünenlerin merak ettiği minimum ve önerilen sistem gereksinimleri…

Minimum

  • Intel Core i3-4340 ya da AMD FX-6300 işlemci
  • NVIDIA GeForce GTX 670/GTX 1650 ya da AMD Radeon HD 7950 ekran kartı
  • 8 GB bellek
  • 175 GB sabit disk alanı

Önerilen

  • Intel Core i5-2500K ya da AMD Ryzen R5 1600X işlemci
  • NVIDIA GeForce GTX 970/GTX 1660 ya da AMD Radeon R9 390/RX 580 ekran kartı
  • 12 GB bellek
  • 175 GB sabit disk alanı

Kaynak : Call of Duty: Modern Warfare

İlk Yorumu siz yapın!

Önceki metin

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> Bu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: