ARK

Kategori: Oyun Yorumlar: Yorum yapılmamış.

Dinozor çağını hepimiz duymuşuzdur. Dev ve vahşi canlıların dünya gezegeninde cirit attığı o zamanlarda, bir insan olarak hayatta kalmaya çalıştığınızı düşünün. Günlerin geçmek bilmediği bu ortamda, her an ölümün ensenizde sizi bekliyor oluşunu hissediyorsunuz. Sizce hayatta kalabilecek misiniz?

Hikaye – Oynanış

Oyunda ki amacımız hayatta kalmak, teknolojiler araştırıp geliştirmek, dinozorları evcilleştirip koloniler kurmak ve yaşama egemen olmak. Oyunu ister çok oyunculu ister tek oyunculu oynayabiliyorsunuz. Arkadaşlarınızla birlikte girip kendi yaşam grubunuzu oluşturabilir, başka yaşam grupları ile savaşabilirsiniz. İsterseniz de tek başınıza bir dinozor ordusu ile gruplara saldırabilirsiniz. Oynanış olarak tipik hayatta kalma oyunlarına benzer bir mekanik ile karşımıza çıkan Ark, çok oyunculu hayatta kalma oyunu kategorisinde oldukça iddialı gözüküyor.

Minimum Sistem Gereksinimleri:
 – İşletim Sistemi: Windows 7/8.1/10 (64-bit versiyon)
 – İşlemci: Intel Core i5-2400/AMD FX-8320 veya daha iyisi
 – Bellek: 8 GB RAM
 – Ekran Kartı: NVIDIA GTX 670 2GB/AMD Radeon HD 7870 2GB veya daha iyisi
 – DirectX: Sürüm 10
 – Depolama: 60 GB kullanılabilir alan
 – İlave Notlar: Çok oyunculu oyun için genişbant internet bağlantısı gerektirir.

Minimum Sistem Gereksinimleri:
 – İşletim Sistemi: OSX 10.9 veya daha yüksek
 – İşlemci: 2 GHz Eşdeğer CPU
 – Bellek: 4000 MB RAM
 – Ekran Kartı: OpenGL 3 Uyumlu 1GB Video RAM ile GPU
 – Depolama: 20000 MB kullanılabilir alan

Hayatta kalma oyunlarında olmazsa olmaz üç ana başlık vardır. Bunlar;

Açlık, susuzluk ve enerjidir. Peki tüm bu ihtiyaçlarımızı giderebilmek için oyunun bize sunduğu yöntemler nelerdir ? Gelin birlikte bakalım.

Açlığımızı giderebilmek adına çeşitli meyveler ve etler yiyebiliriz. Çeşitli etler cümlesi kafanızı karıştırmasın, söz konusu hayatta kalmak olunca insan eti bile yiyebiliyoruz. Susuzluğumuzu giderebilmek için ise taze su ve çeşitli bitki sıvıları içebiliriz. Gerçekleştirdiğimiz her eylem bize enerji kaybı olarak geri döner. Enerji kaybını önlemek adına tabii ki uyuyabiliriz, ancak bazı zamanlarda uyumak mümkün olmaz. Örneğin bir dinozor saldırısında veya soğuk iklim şartlarında işimiz bir hayli zor olacaktır. Bunun için ateş yakmak hayati önem arz ediyor. Sadece ateş değil, barınmak için bir ev ve kendimizi koruyabilmek için çeşitli silahlar yapmamız gerekiyor.

Kaynak : ARK

Etiketler:  

İlk Yorumu siz yapın!

Önceki metin

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> Bu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: